DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Den plný her 24.10.

Den plný her 24.10.2009
 
Tento den jsme letos zasvětili našim nejmenším. Určitě by se dalo ještě spousta záležitostí vylepšit a více propracovat, ale věříme, že si to i přesto děti užily. Určitě nesmíme zapomenout poděkovat maminkám, které napekly tak úžasné dobrůtky, že se po nich doslova slehla zem. Taktéž rodiče přinesli spousty bonbonů a sušenek, které rozhodně nikdo neodmítl. A když už jsme u jídla, tak vniveč nepřišly ani špekáčky. Snad každý uspokojil alespoň trošku svoje chutě .
 
Pozvali jsme všechny dětičky, které u nás jezdí pravidelně nebo příležitostně a sešlo se 5 chlapečků a 8 holčiček, takže opět byla převaha holek . Nejmladší účastník byl pravděpodobně Filípek s Terezkou, kterým jsou pouze 2 roky. Filípek byl tak unavený po pouštění draků, že zbytek dne doslova prospal a Terezka se jen povozila na svém oblíbeném Ampíkovi a jela s taťkou, babičkou a dědou opět domů, také se vyspinkat.  Mezi nejstarší patřili Vašík s Andrejkou, kteří nám i výrazně pomáhali s přípravami a nadšeně se účastnili všech her.
¨.
První, co nám narušilo připravený program pro děti, byla absence větru. Pravděpodobně nám větrník odfičel někam pryč. Takže první skupinka dětí, které pouštěli s Bertíkem draky ještě dráčky trochu udrželi ve vzduchu, ale poté už šli všichni draci rychle k zemi. Muísm přiznat, že děti byli velmi smutné... Nakonec v soutěži draků nikdo bodíky nezískal, protože nám nepřálo počasí.
.
Poté jsme se vrhli na soutěže na ponících. Lejla, Ampík i Sáva se svých úkolů zhostili naprosto ukázkově. Děkuji za výpomoc oboum Lenkám a Pepčovi, kteří si vzali poníky na starost. 
Co všechno museli děti překonávat:
přeskočit skůček - zvládli všichni, bohužel Ampík skákal tak intenzivně, že Kačenka sklouzla
(ale přesto vyhrála první místo) 
.
polo - děti zjistili, že to není taková legrace jako to vypadá v televizi,ale zvládli to bravurně
rytířský turnaj s balonky - malí jezdci měli propíchnout kopím balonky, Ampík a Lejla to přijali jako nutné zlo, jen Sávě se to trochu nelíbilo, některé děti běželi několikrát si propíchnout balonek, takže na poslední dva jezdce už nezbyly žádné balonky  
.
přivézt nákup - nejnáročnější bylo naskládat nákup do tašky, přeci jen koně musí docela dlouho vydržet na stejném místě a jezdec se musí naklonit, aby byl schopen nákup sesbírat. Tato disciplína zabrala spoustu času a koncentrace, ale taktéž ji nakonec s určitými úlevami zvládli všichni
.
nacouvání do garáže a vycouvání z garáže - občas se nám stalo, že jsme probourali zadní stěnu, překročili boční stěnu, ale na několik pokusů, to zvládli všichni
.
 zastavení poníka nad dřevem - po prvních vyděšených pohledech, to nikomu nedělalo obtíže, přeci jen měli šikovné pomocníky  ,zvládli všichni dobře
 
 .
 
 Vzhledem k tomu, že dorazili i sourozenci nebo kamarádi, kteří na koni nejezdí, tak byly připraveny i různé disciplíny na zemi bez poníků. Tyto disciplíny nakonec absolvovali úplně všechny děti, stejně tak jako tyto nejezdce jsme nebyli schopní sundat z koně, neboť se jim to moc líbilo  
.
hod na kuželky - velice náročné, ale zvládli všichni na poněkolikáté
.
hod gumovkou na cíl - přestože dospělí měli právě s touto disciplínou nejvíce trablů, děti to zvládli naprosto elegantně a rychle již napodruhé (nejšikovnější v této disciplíně byla Žanetka)
.
podlézání laťky - zvládli všichni někteří i víckrát a nakonec jsme i přeskakovali.(nejšikovnější byla Míša a její brácha Martin byl zase ohromný obětavý skokan)
.
skákání v pytli - si užívali jak malí tak velcí. kdo chtěl, tak si mohl zaskákat několikrát za sebou, čehož děti využívali.
.
Na závěr jsme měli pro dětičky připravenou oblíbenou honicí hru: "Rybičky, rybičky, rybáři jedou na koních  " pro všechny dětičky, ale bohužel jsme se už k této hře ani nedostali, protože děti vypadali docela unaveně, tak už jen čistili poníky, vodili je a zkoušeli si znova disciplíny, které je zaujaly a tentokrát již bez bodů.
Nejvíc bodů získala Kačenka 125, a bohužel čemu jsme se chtěli vyhnout, abychom nezapomněli a nevynechali nějaké dítko, tak se stalo a zapomněli jsme na naší vlastní dceru Anežku. Ta si však vystačila s Patrikem a jezdili na barelech místo na ponících, takže si nakonec vůbec neprošla žádné disciplíny na ponících, ale alespoň si "zablbla" na barelech.
.
Zde přidáváme pár foteček, některé jsou od rodičů a některé jsme nafotili sami. Bohužel jsme nestíhali fotit tak intenzivně, tak je jich jen pár.
.
Hezký den a pokračování příští rok