DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Velikonoční hledání vajíček 3.4.

Velikonoční hledání vajíček 3.4. 2010

 

 

Na tento den jsme pozvali všechny malé jezdce, kteří u nás jezdí. Po přihlášení 9ti jezdců jsme se domluvili s lidičkama z ranče Prorok a kamarádkou Luckou na spolupráci.

Samozřejmými účastníky byl základ naší stáje a největší oblíbenci mezi dětmi Lejla, Ampík a Sáva. Svého hodného koníka Harona zapůjčila i kamarádka Lucka a z ranče Prorok dorazili také 4 koně včetně svých jezdců (pomocníků) - Nina, Salina, Bonýsek a Arouš. Takže pro každé dítě byl připraven jeden koník s pomocníkem. 

Ovšem jak se stává: " člověk míní, osud mění"

Dětiček nakonec nedorazilo 9, ale 16, takže jsme trošku pozměnili program, kdy měly všechny dětičky vyrazit a hledat vajíčka schovaná na trase. Část dětí zůstalo a začalo dekorovat vajíčka. Z jejich ručiček vycházely moc krásně zdobená vajíčka. Dokonce i kluci barvili. Míša nám slíbila, že nás příští rok naučí malovat horkým voskem, to už budeme všichni trošku starší a šikovnější 

A třeba nás kluci naučí plést pomlázku

Mezitím část dětí s rodiči a prarodiči vyrazili na trasu. Zde se projevilo, jak jsou děti všímavé. Vzhledem k tomu, že trasa byla lemována tmavými pentličkami zavěšenými na stromy, dostávali se rodiče automaticky do nevýhody. Zde zkušenost moc nepomohla.  Ovšem děti se nedaly zahanbit a úspěšně absolvovali trasu a všechny pentličky objevily. Rozhodně to však nebylo tak jednoduché a 2 skupinky dětí dorazily z opačného směru. Taktéž najít důmyslně schovaná vajíčka nebylo vůbec lehké. V některých případech hodně pomohli rodiče a prarodiče, přeci jen mají praxi v hledání hub.

Pro děti byla na trase připravena 4 stanoviště s vajíčky. Na závěr dne nezůstalo v prvním hnízdečku žádné vajíčko, v druhém hnízdečku 1 vajíčko ve třetím 2 vajíčka a ve čtvrtém 3 vajíčka. Takže ne všichni našli všechna vajíčka.

Nicméně, shrneme-li úspěšnost tohoto dne, tak se můžeme radovat: nikdo nespadl, nikdo si neublížil, nikdo neodešel s prázdnou a ještě jsme si užili sluneční den ve společnosti koní . Na závěr tohoto dne už jen byla volná zábava na jízdárně, kde si mohly děti ještě zajezdit navíc. Nakonec jsme se rozcházeli všichni unavení po 18. hodině večerní, ale příjemně spokojení. Bohužel, protože však bylo hodně rušno, tak se zvládlo udělat jen pár foteček, tak pokud někteří rodiče mají další krásné fotečky a chtějí se o ně podělit, tak mi je prosím pošlete a přidáme je na náš web.   Hezký den všem a určitě brzy připravíme nějaký další den pro děti.