DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Druhá Parelli

Parelli kurz ze dne 20.7.
.
 Sešlo se nás 6 koní a s každým jsme se individuálně zaměřovali na jejich problémy.
V porovnání s prvním kurzem musíme všechny zúčastněné pochválit. Změny u koní, kteří se zúčastnili jak první tak druhé části byly markantní.
.
Snad úplně největší pokrok udělala Lenka s hřebcem Bullitem. Poprvé vypadal, jak  když chce "obskočit" všechny zúčastněné. Nyní krásně reagoval a jeho majitelka na něj mohla být právem hrdá. Nejlépe si vedli ve slalomu mezi barely. Ani procházení tunelem ho nerozházelo.
.
.
Dalším pokračovatelem první části byl tříletý valach Šimon, který k nám doslova přiběhl a už zde zůstal. Ten vyměnil od prvního tréninku majitelku za majitele Bertíka a jejich první akce proběhla nadmíru úspěšně. Jako jediný kůň prošel plachtovým tunelem bez páníčka. Jediné, kdy se trošku neshodl se svým páníčkem bylo ustupování do strany. Po razantní akci Silvy si pak raději oba dali pozor. :D
 Příště už se těšíme jak spolu zvládnou jízdu v sedle?!
.
(Šimon)(Adík)
.
Vedle Šimona můžeme vidět Adíka s Verčou.(vpravo) Verča patřila mezi naše nové účastníky a přijela na náš kurzík až ze Šumavy. Už jen kvůli té dálce jsme jí všichni obdivovali. Verča se snažila spacifikovat tvrdohlavého koníka z naší stáje, který jakožto závodní profík je hrozně nemocný a lekavý při každé práci. :) Verča se na něm trénovala na svojí kobylku s hříbátkem. Adík jí tak natrénoval, že práce se svojí kobylkou doma byla jako procházka růžovou zahradou. Její kobylka je v porovnání s naším drakem prostě úžasná. Už se těšíme až zase přijede a bude nám líčit své zážitky s aplikací všech her. :)
.
Naše nejmladší účastnice Sára s majitelkou Katkou se staly hvězdami již po první přátelské hře. Roční krásně zbarvená appalosa doslova reagovala na každičkou myšlenku své paničky, přestože to byla její premiéra. Na první parelli byl totiž její stájový kolega Lick.
.
.
Největší profíci byli Sapino se svou paničkou Janou, kteří již nesčetněkrát absolvovali kurz Parelli. Sice jsme občas nevěděli, kdo vede, neboť si pravděpodobně navzájem koník i panička četli myšlenky, ale jedno je jisté - Sapino měl vše plně pod kontrolou.
Koníkovi rozhodně nechyběl smysl pro humor. Jistě by mu každý cirkusák záviděl jeho nápaditost a chytrost. Na závěr dne dokonce po půl hodině přesvědčování vlezl i do tolik nenáviděného přívěsu, čímž udělal paničce velkou radost, což si oba chtějí zopakovat při příštím kurzíku. :)
 
     
.
         .
Posledními nejmenšími a nejmladšími účastníky byla ponička Jiřka s Mončou. Ponička ani Monča se nikdy předtím neviděli. Doslova ponička nikdy nikoho neviděla, neboť strávila celé 3 roky ve výběhu s poníky. Nyní měla pod sebou hříbě a byla u nás pouze na návštěvě u hřebečka. Takže Monča neměla vůbec snadnou práci. Kobylku přivezli teprve 3 týdny před parelli z pastviny. Bála se snad úplně všeho, co se nazývalo člověk. Kobylka byla velmi učenlivá. Nejdéle s ní hrála Monča přátelskou hru. 2 dny nato, když si jí majitel odvážel, dokonce i vklidu vlezla do přívěsu a nechala se hladit po celém těle. Bohužel jsme je zapomněli vyfotit do naší sbírky.